Skip to content
rozliczanie_posilkow_ebook

POBIERZ PORADNIK MANAGERA HR I FINANSÓW

Jak rozliczać posiłki?

Finansowanie i rozliczanie posiłków pracowniczych. Darmowy ebook wyślemy na podany adres email.

Jak finansować posiłki pracownicze zgodnie z prawem:

Z naszego e-booka dowiesz się m.in. jak zoptymalizować koszty procesu żywienia pracowników, jakie są zasady rozliczania posiłków w ramach ZFŚS, jak uniknąć podatku PIT i  kiedy możesz odliczyć VAT.

Dlaczego benefit żywieniowy to inwestycja, która wszystkim się opłaca? Jak firmy dbają o dobrostan swoich pracowników? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań związanych z organizacją posiłków pracowniczych, znajdziecie w bezpłatnym e-booku.

W ebooku wypowiedzieli się:
609d2724bf9cf2147cf44393_Cytat (3)

Radca prawny z ponad 13-letnim doświadczeniem w obsłudze prawnej przedsiębiorstw, w tym od ponad 9 lat świadczy usługi prawne dla branży TSL. Obsługiwała różne podmioty gospodarcze, począwszy od spółek komunalnych i jednostek samorządu terytorialnego, poprzez firmy handlowe i produkcyjne, firmy z branży IT i e-commerce, a kończąc na fundacjach i stowarzyszeniach.

Agata Szczotka-Sarna
Radczyni prawna, Partnerka TSL Lawyers Strachowicz i Wspólnicy sp. k.

svitlana
joanna
609d2724bf9cf2147cf44393_Cytat (3)

Specjalizuje się w krajowym i międzynarodowym prawie transportowym oraz bezpieczeństwie danych. Posiada wieloletnie doświadczenie w kompleksowej obsłudze prawnej branży TSL oraz obsłudze korporacyjnej firm z sektora IT i e-commerce. Współtwórca i wykładowca studiów podyplomowych na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu oraz w Międzynarodowej Wyższej Szkole Logistyki i Transportu we Wrocławiu.

Joanna Arendarska
‍Partnerka TSL Lawyers Strachowicz i Wspólnicy sp. k.

Najważniejsze aspekty rozliczania posiłków w 2023 r.

Organizuj posiłki pracownicze - finansowanie i rozliczanie w pigułce to e-book, który stanowi
kompendium wiedzy na temat zbiorowego żywienia. Ekspertki z zakresu prawa przybliżają i objaśniają zawiłości obowiązujących przepisów, które regulują kwestię finansowania posiłków oferowanych w miejscu pracy. Na łamach niniejszego e-booka opublikowane zostały także artykuły na temat zmian, które w ostatnich miesiącach zaszły na rynku świadczeń pozapłacowych oraz case study firm zapewniających pracownikom obiady w miejscu pracy.

E-book podzieliliśmy na trzy moduły, aby w jasny i dostępny sposób dzielić się wiedzą.

r1
r2
r3

Finansowanie i rozliczanie
posiłków pracowniczych - aspekty prawne

To kompendium wiedzy na temat
form finansowania i rozliczania
posiłków pracowniczych. Autorzy
przybliżą tematykę związaną z ZUS, PIT, KUP, VAT, a także kwestie korzystania z ZFŚS i organizacji posiłków profilaktycznych.

Posiłek pracowniczy - benefit wspierający zdrowie i dobrostan pracowników

W tym module eksperci odpowiadają na pytania: jak pandemia wpłynęła na zmianę potrzeb pracowników oraz czy posiłek w pracy buduje motywację i zaangażowanie pracowników i wspiera ich w dbaniu o  zdrowie i kondycję.

Zadbaj o pracowników, a oni zatroszczą się o twój biznes

Publikację kończą case study Vita Polymers i Scanfil, które każdego dnia zapewniają swoim pracownikom ciepłe posiłki w pracy. To firmy produkcyjne współpracujące ze SmartLunch, które dbałość o pracowników stawiają na pierwszym miejscu.

 

Henkel
Maspex
Viessmann
Agata Meble